Muzeum Teatru Polskiego Radia w Baranowie Sandomierskim

• Post category:Aktualności

Szanowni Państwo,

Z dumą i radością prezentujemy osiągnięcie Fundacji Teatr Wyobraźni, jakim jest utworzenie Muzeum Teatru Polskiego Radia w Baranowie Sandomierskim. Jest to prawdopodobnie jedyna na świecie placówka muzealnicza poświęcona słuchowiskom teatru radiowego to zarazem miejsce edukacji, w którym młodzież może wziąć udział w lekcjach muzealnych i warsztatach tworzenia słuchowisk radiowych. W muzeum można obejrzeć unikatowe eksponaty związane ze słuchowiskami “Matysiakowie” i “W Jezioranach”, wystawy tematyczne pokazujące historię teatru radiowego, maszyny służące do wytwarzania efektów dźwiękowych i wiele innych eksponatów.

Uroczysta gala otwarcia Muzeum odbyła się 18 października br. z udziałem władz Baranowa Sandomierskiego. Udział w gali wzięli znani i lubiani aktorzy teatru radiowego: Magdalena Zawadzka, Ewa Kania (“Matysiakowie”), Emilia Krakowska oraz Stanisław Brudny “W Jezioranach”), Piotr Fronczewski i Krzysztof Wakuliński, Pan Krzysztof Gosztyła przeczytał fragment “Pana Tadeusza”, Joanna Rawik wykonała utwór “Romantyczność” z tanecznym udziałem Żory Korolyova, zaśpiewali także Ewa Prus, Zuzanna Saporznikow i Krzysztof Szczepaniak (“W Jezioranach”) – do akompaniamentu Piotra Skotnickiego. Uroczystość poprowadzili Ewelina Bator i Andrzej Ferenc, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Magdalena Zawadzka i Piotr Fronczewski.

Więcej o uroczystości w linku

Fundacja Teatr Wyobraźni na facebook: link

Nasza radość płynie także z faktu, że Fundacja Teatr Wyobraźni jest beneficjentem ŚOWES z 2018 roku i mamy nadzieję, że otrzymane wsparcie miało swój wkład w powstanie tak ciekawej i unikalnej dla kultury i edukacji inicjatywy.

Gratulujemy!

Muzeum mieści się przy ul. Zamkowej 24B/1