Krótkie podsumowanie efektów ŚOWES

Szanowni Państwo,

Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w ramach drugiej edycji projektu działa już blisko drugi rok. O efektach naszych działań po pierwszym roku informowaliśmy TUTAJ.

Od tego czasu możemy pochwalić się kolejnymi wynikami naszej pracy:

Na dzień dzisiejszy wsparliśmy łącznie w formie dotacji na nowe miejsca pracy 22 Przedsiębiorstwa Społeczne, z których 16 to nowoutworzone  przedsiębiorstwa społeczne lub podmioty ekonomii społecznej, które przekształciły się w przedsiębiorstwa społeczne.

Nasi Beneficjenci utworzyli lub są obecnie w trakcie tworzenia 106 nowych miejsc pracy na terenie subregionu południowego woj. świętokrzyskiego. Wśród zatrudnionych są lub będą osoby zagrożone wykluczeniem społecznym (bezrobotne, długotrwale bezrobotne, niepełnosprawne), borykające się z różnymi trudnościami w życiu zawodowym i społecznym. Dla zatrudnianych pracowników ŚOWES oferuje pomoc specjalisty ds. reintegracji, który wspiera je w całym procesie zatrudniania i przebiegu zatrudnienia u pracodawcy.

Wśród naszych Beneficjentów są: 3 stowarzyszenia, 3 spółdzielnie socjalne, 9 spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (non profit), 7 fundacji.

Na dzień dzisiejszy pracujemy na wyinkubowaniem kolejnych 4 przedsięwzięć i około 14 nowych miejsc pracy.

Bardzo nas cieszą te wyniki, które pomimo widma pandemii osiągnęliśmy razem z naszymi Beneficjentami. Jednocześnie czujemy się zdopingowani do jeszcze efektywniejszej pracy, tym razem nad zbudowaniem mocnych podstaw do stabilnego rozwoju i długotrwałego utrzymania się na rynku nowych Przedsiębiorstw Społecznych.

Działamy razem dla dobra naszego regionu.

Przedsiębiorstwa Społeczne, które wsparliśmy:

l.p. nazwa podmiotu: główny rodzaj działalności: siedziba:
1 Business Gold Group sp. z o.o. handel (art.otropedyczno-medyczne) Jędrzejów
2 Gezelin Sp. z o. o. produkcja wyrobów tekstylnych, odzieży Jędrzejów
3 Fundacja Mini College naukowe przedszkola integracyjne Jędrzejów (oddział)
4 Fundacja PERFECT WAY fotowoltaika Iwaniska
5 Stowarzyszenie „PASJA VITAE” fotowoltaika, dezynfekcja Siesławice k. Buska
6 Spółdzielnia Socjalna “Salve Regina” eventy, kolonie, półkolonie, klub szachowy Sandomierz
7 Stowarzyszenie Bartosz gastronomia Opatów
8 Stowarzyszenie Rozwoju Wsi
Brus Gozna Wygoda
szkoła Brus
9 PATBOX sp. z o.o. usługi kurierskie Jędrzejów
10 OpieQn sp. z o.o. usługi opiekuńcze Badrzychowice (Nowy Korczyn)
11 StolarDąb sp. z o.o. produkcja stolarki Jędrzejów
12 Saleout sp. z o.o. outsourcing usług Bukowa (odział)
13 Fundacja Instytut Rozwoju Rynku dewocjonalia Nieskurzów Stary (oddział)
14 Leśne Zacisze
Przedsiębiorstwo Społeczne Sp.  z o.o.
gastronomia Oksa
15 Fundacja Kreatywnych Zmian Społecznych doradztwo Jędrzejów
16 PROBONO24 Sp. z o.o. gastronomia Jedrzejów
17 ECO KORYTNICKI Sp. z o.o. porządkowe, dezynfekcja Bogoria
18 Sp. Socjalna PRZYSMAK gastronomia Sędziszów
19 Fundacja Centrum Rozwoju Regionalnego EDU Bałt pracownia stolarska, ogród sensoryczny, inkubator pszczelarski Bałtów
20 Fundacja OTO MY doradztwo Opatów
21 Fundacja ART. edukacja artystyczna, eventy Opatów
22 Sp. Socjalna PORZĄDEK MUSI BYĆ usługi opiekuńcze, sprzątanie Sadowie

Naszych Beneficjentów otaczamy serdecznością i wsparciem doradczym. Gratulujemy im, że podjęli się niełatwego zadania utworzenia i utrzymania Przedsiębiorstwa Społecznego. Powodzenia!