Zaproszenie na wizytę studyjną w dn. 7-8 września br.

• Post category:Aktualności

Szanowni Państwo,

Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (ŚOWES) zaprasza do wzięcia udziału w  dwudniowej wizycie studyjnej pn. „Ekonomia społeczna pod marką lokalną Zagórzańskie Dziedziny”, która odbędzie się w dniach 7 – 8 września 2021 r. w województwie małopolskim (powiat limanowski).

Celem wizyty jest:

–  prezentacja dobrych praktyk w obszarze ekonomii społecznej, poznanie praktycznych aspektów funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej oraz motywowanie grup i środowisk do podejmowania aktywności w celu zakładania podmiotów ekonomii społecznej, a także rozwijanie ekonomii społecznej,

W programie wizyty m.in. zapoznanie z funkcjonowaniem Partnerstwa Zagórzańskie Dziedziny, skupiającego kreatorów marki lokalnej – partnerów z trzech sektorów (organizacji pozarządowych, samorządu lokalnego i biznesu) działających wspólnie na rzecz budowania marki lokalnej dla rozwoju turystyki, produktów lokalnych i kapitału społecznego

W wizycie mogą wziąć udział osoby związane z podmiotami ekonomii społecznej, pracujące
w instytucjach rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego – osoby pełnoletnie zainteresowane założeniem i prowadzeniem działalności w sektorze ekonomii społecznej. Uczestnikami wizyty mogą być osoby z terenu działalności ŚOWES tj. z powiatów: buskiego, kazimierskiego, pińczowskiego, staszowskiego, opatowskiego, sandomierskiego, jędrzejowskiego, włoszczowskiego.

Uczestnikom wizyty studyjnej zapewniamy bezpłatny transport, nocleg, pełne wyżywienie oraz materiały dydaktyczne. Liczba miejsc jest ograniczona.

Uprzejmie prosimy osoby zainteresowane udziałem w warsztatach o przesłanie do dnia 31 sierpnia 2021 r. wypełnionych dokumentów zgłoszeniowych:

Wizyta studyjna 7-8 09 2021 formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenia (skan wypełnionego i podpisanego zgłoszenia) przesyłać należy na adres: albo pocztą tradycyjną lub złożyć osobiście w Biurze Głównym ŚOWES, ul. Dr Karczewskiego 9, 28-300 Jędrzejów.

Uprzejmie prosimy o dostarczenie oryginałów dokumentów najpóźniej do dnia 3 września 2021 r.

W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres:

Wizyta organizowana jest w  ramach projektu „Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (ŚOWES)” realizowanego jest przez Caritas Diecezji Kieleckiej w konsorcjum z Fundacją Centrum Europy Lokalnej, Świętokrzyskim Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej i Agencję Rozwoju Regionalnego w Starachowicach.